Zaciskowe prasy hydrauliczne

zaciskowe prasy hydrauliczne

Zaciskowe prasy hydrauliczne, popularnie zwane również zakuwarkami do węży to urządzenia służące do montowania końcówek przewodów hydraulicznych. Jako urządzenia będące prasami hydraulicznymi, zasadą ich działania jest przekazywanie siły naporu z dźwigni poprzez ciśnienie oleju hydraulicznego na tłok, który powoduje zaciskanie się głównych szczęk maszyny. Do szczęk głównych montuje się szczęki robocze – które są wymienne i dobierane w zależności od tego, jakiej średnicy jest dany wąż.

Prasy mogą być także ręczne, elektryczne, lub na sprężone powietrze – zależnie od napędu. Maksymalny poziom nacisku jest albo obsługiwany automatycznie, albo moment przerwania zacisku jest sygnalizowany osobie zaciskającej odpowiednim wskaźnikiem. Zakuwarki różnią się średnicami wewnętrznymi wykonywanych przedmiotów oraz ilością oplotów do jakich są przystosowane na wykonywanych przewodach. Warto też pod uwagę wziąć wielkość produkcji i to, czy zakuwane węże będą jednorodne czy rozmaite.

Zakuwarki do produkcji węży hydraulicznych powinny cechować się:

  • bezawaryjnością
  • solidne wykonanie
  • dostępem części wymiennych
  • prostą obsługą
  • łatwością w transporcie (zakuwarki ręczne).

Najczęściej kupowanymi zakuwarkami do zakładów hydrauliki siłowej są maszyny niemieckiej firmy Uniflex. Firma Uniflex jest globalnym koncernem posiadającym swoje oddziały na całym świecie. Ponadto produkuje maszyny dla innych renomowanych w świecie hydrauliki siłowej producentów jak: Gates, Parker czy Hansa-Flex.

Maszyny do produkcji węży hydraulicznych to prosty i szybki sposób na własny biznes. Zakuwanie węży to działalność godna polecenia.